jhl.jpg, 12 kB
well.jpg, 52 kB

Peniaze v Chorvátsku

Chorvátskou valutou je kuna. 1 kuna (HRK) = 100 lipa. Bankovky sú v hodnote 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 HRK. Mince sú 5, 2 a 1 kuna a 50, 20, 10, 5, 2 a 1 lipa. Colné obmedzenia: Dovoz a vývoz cudzej valuty nie je ohraničený. Do Chorvátska môžete doviezť a vyviezť maximálne 2000 kuna. Za sumy väčšie ako 2000 kuna je potrebné požiadať špeciálne povolenie Národnej banky Chorvátska.

Clo

Colné predpisy Chorvátskej republiky sú zosúladené so štandardami krajín EÚ. Cudzie valuty sa môžu voľne priviezť aj vyviezť a limit pre domácu menu je 2000 kn. Hodnotnejšie profesionálnu a technické vybavenie je potrebné prihlásiť na hranici.

Ceny potravín v Chorvátsku

V Chorvátskych obchodoch sú ceny za potraviny, približne ako u nás. Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu , že do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami.

Aktuálne ceny potravín
Ceny za potraviny v Chorvátsku sú rôzne, a to podľa lokalít a sezóny. Asi najlepšie sa zorientujete, keď si pozriete vždy aktuálne letáky s cenami a to: leták Billa Chorvátsko alebo na stránkach konzum.hr (a tam kliknite na "akcije")

Nákup

Tradičné ručne vyrobené predmety sú najlepším suvenírom. Existuje rada predmetov z pletiva, háčkovaného tovaru (obrusy, oblečenie) a čipky až po strieborné šperky, šperky z morských koráľov alebo mušlí. Zaujímavé predmety z dreva a keramiky ručnej výroby môžete nájsť pozdĺž celého pobrežia. Ak idete nakupovať oblečenie, ceny v obchodoch vás pravdepodobne príjemne neprekvapia. Ak Vás nezaujíma dizajnérske oblečenie navrhujeme Vám aby ste si prehliadli malé butiky a tržnicu. Ceny sú oveľa výhodnejšie a výber v sezóne je veľmi veľký.
Otváracia doba: Vo všeobecnosti je otváracia doba obchodov od pondelka od 8 do 19 hod a v sobotu od 8 do 14 hod. Počas letnej sezóny je pracovný čas súkromných obchodov, butikov, lekární a druhých poskytovateľov služieb sa odlišuje od obchodov, ktoré sú otvorené počas celého roka. Niektoré sú otvorené do 21 hod. iné pracujú v dvoch smenách, čiže nepracujú od 12 do 16 hod.

Dôležité telefónne čísla

polícia : 92 (policija)

rýchla lekárska pomoc : 94 (hitna pomoč)

Pomoc na ceste: 987
taxi: 970
Všeobecné informácie: 981
Informácie o miestnych a medzimestských telefónnych číslach: 988
Informácie o medzinárodných telefónnych číslach: 902
Predpoveď počasia a stav na cestách: 060 520 520

Ubytovanie v Chorvátsku - výber destinácií

chorvatsko obrázok

Reklamné odkazy:

Reklamné odkazy

TOTO VYUŽITE

pravy.jpg, 40 kB first.jpg, 34 kB

SÚKROMNĚ UBYTOVANIE

price.gif, 1 kB Čo je to price promise?
Agentúra adriatica.net Vám nahradí peňažný rozdiel a zabezpečí dodatočnú zľavu vo výške 5% ak nájdete súkromné ubytovanie, identické ubytovaniu z našej ponuky, ale s cenou nižšou od ceny uvedenej na našich webových stránkach. viac »

Pokuty v Chorvátsku

Idete vlasným autom do Chorvátska? Poznáte, alebo potrebujete zistiť dopravné pravidlá a tiež výšku pokút v Chorvátsku?
viac »

Dovolenky- ponuka:

Odporúčame

letenky.gif, 14 kB

Informácie

Destinácie

....

NAJ.sk
.... ochrana osobných údajov     Stránky spracoval a vypracoval © Jagun